Zainwestowali w Krośnie2018-10-29T10:03:35+00:00
ZAINWESTOWALI
W KROŚNIE

FA Krosno S.A. rozpoczęła produkcję 12 lat temu, jednak w naszej firmie pracują ludzie, którzy w branży mają nawet 30-letnie doświadczenie. Wykwalifikowana kadra oraz dobre uczelnie, które na kierunkach technicznych kształcą kolejnych potencjalnych pracowników, to niewątpliwie jeden z atutów krośnieńskiego rynku. Kiedy w czasie światowego kryzysu motoryzacyjnego nasza firma przechodziła trudne chwile, mogliśmy liczyć nie tylko na wsparcie i zrozumienie całego naszego zespołu, ale też na pomoc i wsparcie ze strony władz miasta Krosna.

Dobra współpraca z miastem to rzecz niezwykle istotna w prowadzeniu biznesu – gotowość do spotkań i rozmów, wsparcie administracyjne oraz sprawne i szybkie procedowanie wniosków przedsiębiorców. Nie dziwi nas fakt, że Krosno od lat zajmuje wysokie pozycje w rankingach miast przyjaznych dla biznesu. Nasza firma cały czas się rozwija – kiedy rozpoczynaliśmy produkcję w 2006 roku produkowaliśmy rocznie 800 000 sprężyn gazowych, w tym roku zostanie wyprodukowanych 4 000 000 sprężyn. Taki rozwój wymaga ogromnych inwestycji oraz stałego wdrażania innowacji, dlatego atrakcyjne koszty prowadzenia działalności i konkurencyjne ceny nieruchomości, jakie oferuje krośnieński rynek, mają dla nas duże znaczenie.

W ciągu ostatnich 12 lat Krosno przeszło ogromną przemianę – powstały nowe drogi, cały czas rozwija się tutaj prężnie infrastruktura otoczenia biznesu, a miasto zarządzane jest jak sprawne przedsiębiorstwo. Uważam, że Krosno ma duży potencjał rozwojowy i jest bardzo atrakcyjnym oraz przyjaznym miejscem dla inwestorów.

Leszek Waliszewski
Prezes Zarządu FA Krosno S.A.

Zarząd spółki PMC Project z przekonaniem rekomenduje miasto Krosno jako miejsce do inwestowania  oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

Firma PMC Project Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem i produkcją oprzyrządowania kontrolnego oraz technologicznego. Nasi odbiorcy to czołowi producenci komponentów w branży motoryzacyjnej.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat firma PMC Project stała się wiodącym dostawcą przyrządów kontrolnych dla firm zajmujących się tłoczeniem stalowych części karoserii samochodowych. W styczniu 2017 roku Zarząd PMC Project Sp. z o.o. podjął decyzję o budowie nowego zakładu
produkcyjnego na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krośnie. Kluczowe znaczenie dla wyboru lokalizacji inwestycji miała atrakcyjna oferta terenów inwestycyjnych, oraz profesjonalne podejście przedstawicieli Miasta Krosna na czele z Panem Prezydentem Piotrem Przytockim.

Jesteśmy przekonani, że kończący się obecnie proces inwestycyjny nie przebiegałby tak sprawnie bez zaangażowania przedstawicieli Miasta Krosna.

Marcin Mołczan – Członek Zarządu
Paweł Wojtuszewski – Członek Zarządu
PMC Project Sp. z o.o.

ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Urząd Miasta Krosna

ul. Lwowska 28 A
38-400 Krosno

Wydział Rozwoju Miasta
i Obsługi Inwestorów:

  + 48 13 47 43 301
  ri@um.krosno.pl

POKAŻ PEŁEN KONTAKT