Zakładasz firmę? Skorzystaj z darmowych porad

Pobierz PDF

Bezpłatne porady prawne, księgowe i podatkowe dla osób, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą oferują w Krośnie dwie firmy doradcze – HIRUNDO Księgowość i Podatki oraz AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu. Z konsultacji można skorzystać w każdą ostatnią środę miesiąca, w godzinach 12:00 – 15:00 przy ul. Podkarpackiej 26.

 

Z inicjatywą wystąpiła Justyna Bunar – księgowa, właścicielka Kancelarii Hirundo, która pamiętając własne początki w biznesie doskonale rozumie, z jakimi problemami, dylematami i decyzjami trzeba się zmierzyć zakładając firmę. W imieniu w AXELO Prawo i Podatki dla Biznesu dołączyła do niej Bernadeta Obszańska, radca prawny, partner w kancelarii-

-HIRUNDO odpowie na najważniejsze zagadnienia związane z założeniem biznesu, a w szczególności pomoże dobrać formę opodatkowania w zależności od planowanej branży, skalkuluje opłacalność bycia Vatowcem oraz wyjaśni kwestie związane z obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym – informuje Justyna Bunar.

-AXELO oferuje młodym przedsiębiorcom doradztwo w kwestiach formalnych związanych z planowanym biznesem – mówi Bernadeta Obszańska. –W szczególności, prawnicy AXELO będą służyć radą co do wyboru formy prawnej planowanej działalności gospodarczej oraz konsekwencji podatkowych z tym związanych. Wesprą przy załatwianiu formalności związanych z rejestracją firmy oraz doradzą, gdzie udać się po pomoc lub szukać niezbędnych informacji.

Przedstawicielki HIRUNDO i AXELO dołączyły do inicjatywy pn. „Inkubator Przedsiębiorczości Krosno”, zainaugurowanej przez Miasto w listopadzie 2019 r.  W ramach tego przedsięwzięcia przy ul. Żwirki i Wigury powstaje nowoczesny budynek, w którym debiutujący przedsiębiorcy znajdą atrakcyjną przestrzeń, a także wsparcie merytoryczne w założeniu i prowadzeniu firmy. Budowa zakończy się w I połowie 2021 r.

Na miejsce w nowym Inkubatorze trzeba będzie zaczekać, ale inne formy wsparcia są już dostępne – informuje dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna.  – We współpracy z różnymi podmiotami budujemy ekosystem otwierający zupełnie nowe możliwości przed początkującymi przedsiębiorcami. Naszymi partnerami są już Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. S. Pigonia w Krośnie oraz Podkarpackie Centrum Innowacji z Rzeszowa, z którymi organizujemy ciekawe wydarzenia i warsztaty. Bardzo cieszy, że do naszej inicjatywy dołącza sektor prywatny, poświęcając swój czas na edukację oraz doradztwo dla osób rozpoczynających przygodę z przedsiębiorczością – dodaje dr Tomasz Soliński.

Najbliższe konsultacje odbędą się w środę, 29 stycznia 2020 r.

 

Dane kontaktowe:

Kancelaria HIRUNDO Księgowość i Podatki

Krosno, ul. Podkarpacka 26, piętro 1,

tel. 722 197 933; e-mail: biuro@ehirundo.pl

 

Kancelaria AXELO – Prawo i Podatki dla Biznesu

Krosno, ul. Podkarpacka 26, piętro 1

tel. 507 560 958; e-mail: b.obszanska@axelo.pl

 

2020-01-22T16:38:43+00:0022.01.2020|