Wsparcie dla start-upów2024-01-26T14:24:51+00:00
WSPARCIE DLA
START-UPÓW

Inkubator Przedsiębiorczości

Jak założyć firmę

Wsparcie z Powiatowego Urzędu Pracy

Inne formy wsparcia

INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Inkubator Przedsiębiorczości Krosno to miejsce przeznaczone dla młodych, kreatywnych i przedsiębiorczych osób.
Ponad 5 tys. m2 powierzchni do wykorzystania przez początkujących przedsiębiorców, wsparcie doradcze, warsztaty i szkolenia, a także sala coworkingowa – to główne elementy oferty Inkubatora Przedsiębiorczości Krosno, który znajduje się przy ul. Żwirki i Wigury 15.

Inkubator wspiera firmy, których działalność wpisuje się w inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego: lotnictwo i kosmonautykę, motoryzację, informację i telekomunikację, a także jakość życia. Powierzchnię mogą wynająć firmy z sektora MŚP z terenu Podkarpacia, działające na rynku nie dłużej niż 2 lata.

Dostępne jest doradztwo indywidualne z zakresu przedsiębiorczości, prawa, podatków, pozyskiwania funduszy, zakładania firmy, a także różnego rodzaju warsztaty i szkolenia.
Do wynajęcia przeznaczonych jest 27 nowoczesnych pomieszczeń biurowych, umeblowanych, klimatyzowanych, o powierzchni od 11 m2 do 70 m2 oraz 11 boksów produkcyjnych o powierzchni od 180 m2 do 350 m2. Każdy z nich posiada antresolę, na której można urządzić biuro lub magazyn.

Inkubator dysponuje czterema salami szkoleniowo – konferencyjnymi, z których każda może pomieścić ponad 30 osób. Wszystkie posiadają pełne zaplecze multimedialne i można je wynająć do organizacji różnego rodzaju szkoleń, warsztatów oraz spotkań.

Szczegółowe informacje:

INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI KROSNO

Inkubator powstał w ramach projektu finansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W Krośnie funkcjonuje ponadto Krośnieński Inkubator Technologiczny KRINTECH,  zlokalizowany przy ul. Żwirki i Wigury 6C.

Szczegółowe informacje:

KRINTECH
JAK ZAŁOŻYĆ FIRMĘ

Dostępne formy prowadzenia działalności gospodarczej obejmują:

  • indywidualną działalność gospodarczą (samozatrudnienie),
  • spółkę cywilną,
  • spółki prawa handlowego:
    • kapitałowe (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna),
    • osobowe (spółka jawna, partnerska, komandytowa, komandytowo – akcyjna).

Przedsiębiorcy zagraniczni mogą otwierać w Polsce oddziały oraz przedstawicielstwa.

Szczegółowe informacje dotyczące form prowadzenia działalności gospodarczej oraz procedur związanych z zakładaniem firmy dostępne są w Serwisie informacyjno – usługowym dla przedsiębiorcy:

Zakładanie firmy

W przypadku wyboru indywidualnej działalności gospodarczej, wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) można dokonać w Urzędzie Miasta Krosna. Sprawy związane z CEIDG prowadzi Wydział Spraw Obywatelskich, ul. Lwowska 28 A, 38-400 Krosno, pokój nr 002 (parter), tel. +48 13 47 43 022, e-mail: so@um.krosno.pl.

WSPARCIE Z POWIATOWEGO URZĘDU PRACY

Powiatowy Urząd Pracy w Krośnie dysponuje środkami na dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej (ze środków Funduszu Pracy, środków europejskich oraz PFRON).
Szczegółowe informacja o zasadach przyznawania wsparcia znajdują się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie:

PUP KROSNO

Osoby bezrobotne, absolwenci oraz studenci ostatnich lat studiów mogą skorzystać także z nisko oprocentowanej pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej, w ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”, realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Szczegółowe informacje:

PIERWSZY BIZNES
INNE FORMY WSPARCIA

Wsparcie dla nowych innowacyjnych firm oferuje Polski Fundusz Rozwoju, m.in. w zakresie docierania do potencjalnych inwestorów oraz pozyskiwania dofinansowania z innych źródeł, profesjonalnego doradztwa na wszystkich etapach rozwoju, a także promocji na najważniejszych targach i wydarzeniach branżowych.

PFR

Wspieraniem start-upów działających w regionie zajmuje się akcelerator Start in Podkarpackie. Organizuje szkolenia, warsztaty, spotkania  mentorami, pomaga w pozyskiwaniu kapitału, m.in. poprzez aniołów biznesu oraz fundusze venture capital.

Więcej informacji:

START IN PODKARPACKIE
ostatnia aktualizacja: 26.01.2024
ZAPRASZAMY
DO KONTAKTU

Urząd Miasta Krosna

ul. Lwowska 28 A
38-400 Krosno

Wydział Rozwoju Miasta
i Obsługi Inwestorów:

  + 48 13 47 43 301
  ri@um.krosno.pl