outsourced investment office sec investment advisor search which coin should i invest in best investment trusts for growth investment knowledge

Dzień Przedsiębiorcy. Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!

Save as PDF

21 czerwca obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy. Dla Krosna to szczególne święto, gdyż przedsiębiorczość jest siłą naszego miasta. Dziś zachęcamy do patriotyzmu gospodarczego, czyli kupowania produktów i usług oferowanych przez krośnieńskie firmy.

 

– Firmom z Krosna należą się słowa uznania za prowadzoną działalność, tworzone miejsca pracy i nieoceniony wpływ na rozwój miasta – podkreśla Piotr Przytocki, prezydent Krosna. – Wszystkim przedsiębiorcom życzę dobrych strategii, trafnych decyzji, sprawnej realizacji planów i zamierzeń w kierunku zwiększania konkurencyjności – mówi prezydent.

– Drodzy przedsiębiorcy! Życzę Wam wielu sukcesów, a jednocześnie dziękuję za inwestycje w mieście, wspieranie lokalnych inicjatyw i współpracę z samorządem – mówi dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta odpowiedzialny za kontakty z biznesem. – Zachęcam mieszkańców do kupowania produktów lokalnych firm i korzystania z ich usług. Wspierajmy lokalny biznes, im jest on silniejszy, tym wyższa jakość życia w Krośnie – dodaje.

Krosno we współpracy ze Związkiem Miast Polskich oraz Stowarzyszeniem Inicjatywa Firm Rodzinnych bierze udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjnej #MiastazPrzedsiębiorcami. Hasło kampanii „Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!”, zachęca do wspierania lokalnych firm poprzez kupowanie ich produktów i usług, dzięki czemu zatrzymujemy kapitał w mieście. Kampanię realizuje około 100 miast.

W Krośnie idea jest promowana oddolnie już od ponad roku w mediach społecznościowych, dzięki funkcjonującej grupie na Facebooku „Kupuję, bo krośnieńskie”, która liczy ponad 5,4 tys. członków.

Kilka faktów o firmach z Krosna

  • Mamy 5 755 zarejestrowanych firm. Wskaźnik w przeliczeniu na 1000 mieszkańców wynosi 125. To bardzo dobry wynik, który świadczy o wysokim poziomie przedsiębiorczości.
  • 54% wszystkich miejsc pracy w Krośnie stworzyły mikro i małe firmy.
  • 29% podatku PIT w Krośnie odprowadzają przedsiębiorcy.
  • Krośnieńskie firmy dużo inwestują. Średnia nakładów inwestycyjnych w przedsiębiorstwach z lat 2015-2019 w przeliczeniu na 1 mieszkańca Krosna wynosi 5 088 zł.
  • Lokalne firmy wyróżniają się pod względem wskaźnika produkcji sprzedanej przemysłu. W 2019 r. wskaźnik produkcji sprzedanej przemysłu w przeliczeniu na 1 mieszkańca wyniósł 53 894 zł.

Dane pochodzą z Banku Danych Lokalnych GUS (https://bdl.stat.gov.pl) oraz ze Związku Miast Polskich.

Plakat kampanii "Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!"

Plakat kampanii “Działaj lojalnie: kupuj lokalnie!”

 

2021-06-21T08:23:09+00:0021.06.2021|