Razem dla kształcenia techników

Save as PDF

Współdziałanie przy tworzeniu programu przygotowania zawodowego, praktyki i staże oraz stypendia dla uczniów – to główne punkty współpracy firmy Krosno Glass S.A. z krośnieńskim “Mechanikiem”. Dziś (19.09) podpisano umowę o współpracy.

To, co najważniejsze jest w hucie i co od prawie 95 lat napędza naszą machinę, to człowiek i wiedza, którą dysponuje. Kompetentny i doświadczony pracownik jest największą wartością Krosno Glass. Dlatego chcemy inwestować w edukację młodych ludzi, kształcić przyszłych pracowników, którzy po skończeniu szkoły, będą mieli u nas szansę na płatny staż czy etat. Na polskim rynku widać rosnące zapotrzebowanie na specjalizacje zawodowe i obecnie borykamy się z brakiem odpowiedniej liczby kandydatów posiadających tego typu kwalifikacje. Niektóre zawody stają się deficytowe, czy wręcz ginące, dlatego postanowiliśmy aktywnie zaangażować się w ten projekt. Mamy nadzieję, że uczniowie dostrzegą wiele korzyści wypływających z programu, który dla nich przygotowaliśmy – powiedział Paweł Szymański, prezes zarządu Krosno Glass S.A.

Projekt rusza w roku szkolnym 2018/19 i może objąć nawet 70 uczniów klas III i IV Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 (“Mechanik”).

Współpraca pomiędzy Krosno Glass i ZSP 3 „Mechanik” będzie obejmować m.in.:
• współdziałanie przy kształtowaniu programu przygotowania do zawodów technik mechanik oraz technik mechatronik,
• organizowanie przez Krosno Glass praktyk zawodowych i staży dla uczniów Zespołu Szkół,
• wsparcie przez hutę wybranych wydarzeń oraz konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych,
• finansowanie stypendiów dydaktycznych, nagród lub innego rodzaju wsparcia dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce oraz praktykach w Krosno Glass.

Wiążemy z tą współpracą bardzo duże nadzieje. Mamy wielu zdolnych uczniów, którym będziemy mogli zaproponować uatrakcyjnienie ich edukacji: autorski program kształcenia zawodowego, praktyki, stypendia czy oferty pracy dla najlepszych. Nasza kadra jest mocno zaangażowana w realizację tego projektu. Wspólnie ze specjalistami z Krosno Glass będziemy rozwijać ich umiejętności miękkie, jak: motywacja do podnoszenia swoich kwalifikacji, zaangażowanie, a także monitorować postępy uczniów w zawodzie czy nadzorować praktyki – informuje Bogdan Adamski, dyrektor ZSP 3 „Mechanik”.

Od lewej – Bogdan Adamski – dyrektor ZSP 3 “Mechanik” i Paweł Szymański – prezes zarządu Krosno Glass S.A.

 

 

Krosno Glass S.A. jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentów szkła użytkowego. Firma jest spadkobiercą bogatych tradycji Krośnieńskich Hut Szkła “KROSNO”, które powstały w 1923 r. Od tej pory przedsiębiorstwo zawsze było i pozostaje jednym z największych pracodawców w Krośnie oraz na Podkarpaciu. Zatrudnia dziś ok. 2000 pracowników.
Produkuje szkło gospodarcze ręcznie i automatycznie formowane. Posiada własny Ośrodek Wzornictwa, dzięki któremu jest kreatorem światowych trendów wzornictwa przemysłowego.
O wysokiej jakości wyrobów świadczą otrzymywane prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Ponad 90% produkcji ręcznej oraz 60% produkcji mechanicznej eksportuje do ponad sześćdziesięciu krajów. Krosno S.A. było jedną z pięciu pierwszych polskich firm, wprowadzonych na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych w 1991 r.
Działalność huty przyczyniła się do powstania wielu innych, mniejszych firm branży szklarskiej, sprawiając, że Krosno stało się jednym z największych na świecie ośrodków produkcji szkła, słynącym z doskonałej jakości wyrobów. Ma także ogromny wkład w budowanie marki turystycznej “Krosno Miasto Szkła”.
W 2016 r. globalny fundusz inwestycyjny Coast2Coast Capital przejął aktywa przedsiębiorstwa, kończąc trwający ponad 7 lat proces likwidacji majątku Krośnieńskich Hut Szkła „KROSNO”. Z nową nazwą Krosno Glass firma otworzyła nowy rozdział w swojej historii. Strategia rozwoju na kolejne lata zakłada szeroko zakrojone inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych, unowocześnienie zakładu i ekspansję w oparciu o silną markę KROSNO.

2018-10-25T15:37:37+00:0019.09.2018|